Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

III Niedziela Adwentu

 1. Roraty codziennie, od poniedziałku do soboty, o godz. 6.00 w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 – w formie zwyczajnej. Z racji rorat odprawianych o godz. 6.00 - w czasie Adwentu - w piątki nie jest odprawiana Msza św. o godz. 19.15.
 2. W zakrystii i biurze parafialnym można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Małe świece w cenie 5 zł, duże – 15 zł. Poświęcone opłatki można nabywać w biurze parafialnym w dni powszednie w godzinach urzędowania oraz w niedzielę po Mszach św. pod chórem przy wyjściu z kościoła.
 3. Przy ołtarzu św. Antoniego, wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących. Zachęcam do ofiarności.
 4. W sobotę, 22 grudnia odbędą się spotkania z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania: o godz. 15.00 z uczniami klas VIII, o godz. 16.00 z uczniami klas III gimnazjum.
 5. W zakrystii można zamawiać książeczki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 6. Od poniedziałku, 17 grudnia, aż do końca stycznia, biuro parafialne czynne będzie tylko przed południem tj. od 10.00 d0 12.00.
 7. Do sakramentu spowiedzi św. będzie można dodatkowo przystąpić od środy, 19 grudnia, do piątku, 21 grudnia, w godzinach od 16.00 do 18.00.
 8. Zgodnie z kilkuletnią już tradycją, również w bieżącym roku zostaną w naszym kościele odprawione 3 pasterki: o godz. 20.00 i o północy w zwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz o godz. 22.00 - w formie nadzwyczajnej. UWAGA! W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia nie ma Mszy św. o godz. 7.30.
 9. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w ramach formacji „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”  zaprasza na dwie prelekcje: „Dary Ducha Świętego – dar bojaźni Bożej ” oraz „Pojęcie państwa wg Katolickiej Nauki Społecznej”, które odbędą się w Domu Parafialnym, w czwartek, 20 grudnia, po Mszy św. o godz. 17.15.
 10. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika Katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 12. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Jadwiga Rybka

† Maria Wolff

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski

 


Dodane: 2018.12.13 21:08, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka