Dziś jest 13 czerwca A.D. 2024 -
 

III Niedziela Adwentu

  1. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 po łacinie, w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 - w formie zwyczajnej.
  2. W zakrystii i biurze parafialnym można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Poświęcone opłatki można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w niedzielę pod chórem, po Mszach św.
  3. Przy ołtarzu św. Antoniego, wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących. Ponadto przy ołtarzu Matki Boskiej Wniebowziętej oraz przy końcu nawy głównej wystawione są kosze na trwałą żywność oraz środki czystości dla rodaków żyjących w niedostatku za wschodnią granicą Państwa. Zachęcam do ofiarności.
  4. Od poniedziałku, 18 grudnia, aż do końca stycznia, biuro parafialne czynne będzie tylko przed południem tj. od 10.00 d0 12.00
  5. Do sakramentu spowiedzi św. będzie można dodatkowo przystąpić od środy, 20 grudnia, do piątku, 22 grudnia, w godzinach od 16.00 do 18.00.
  6. Za tydzień przeżywać będziemy IV niedzielę Adwentu, a jednoczenie Wigilię Bożego Narodzenia. Tego dnia Msze św. przed południem będą odprawione według porządku niedzielnego tj. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 12.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00.
  7. Zgodnie z paroletnią już tradycją, również w bieżącym roku zostaną w naszym kościele odprawione 3 pasterki: o godz. 20.00 i o północy w zwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz o godz. 22.00 - w formie nadzwyczajnej. UWAGA! W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia nie ma Mszy św. o godz. 7.30.
  8. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Jacek Marenowski

† Eugeniusz Pokorowski

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.12.15 20:57, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka