Dziś jest 16 stycznia A.D. 2019 - Środa I tygodnia Okresu Zwykłego
 

III Niedziela Adwentu rok A

1. Przypominam, że roraty odbywają się codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 po łacinie w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 – w formie zwyczajnej.

2. W zakrystii i biurze parafialnym można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Małe świece w cenie 5 zł, duże – 15 zł. Opłatki można nabywać w biurze parafialnym również dzisiaj i za tydzień po każdej Mszy św. do południa oraz w dni powszednie w godzinach urzędowania. Są jeszcze kalendarze ścienne naszej diecezji na przyszły rok w cenie 6 zł.

3. Na muzyczno-literackie wspomnienie stanu wojennego zapraszam do auli domu parafialnego przy Placu Piastowskim 5 - w środę 18 XII na godz. 18.30. Spotkanie, które poprowadzi Maciej Różycki - połączone będzie z promocją powieści Krystiana Frelichowskiego, zatytułowanej "Czas próby".

4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 15.30 w domu parafialnym.

5. Przez cały czas do świąt wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących. Zachęcam do ofiarności.

6. Dodatkowych chorych odwiedzimy przed świętami w najbliższą sobotę – 21 grudnia. Można ich zgłaszać w biurze parafialnym.

7. Na tablicy ogłoszeń i w internecie został już umieszczony plan spowiedzi przed świętami. W tym tygodniu spowiedź normalnie przed każdą Mszą św., a dodatkowo w piątek i sobotę od 7.30 do 8.00 oraz od 16.00 do 18.30, w niedzielę przed i w czasie każdej Mszy św. do modlitwy Ojcze nasz…

8. Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza w imieniu biskupa ordynariusza Jana Tyrawy oraz prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego na Wigilię Bydgoską. Do wspólnego stołu wieczerzy wigilijnej wszyscy zasiądą 21 grudnia na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy w godzinach od 16.00 do 18.00.

9. Zgodnie z paroletnią już tradycją, również w bieżącym roku zostaną w naszym kościele odprawione 3 pasterki: o godz. 20.00 i o północy w zwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz o godz. 22.00 - w formie nadzwyczajnej.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: O co walczy Ukraina?; Kościół w stanie wojennym; Czym jest tajemnica Wcielenia Syna Bożego; Jak sprawdzić czy się jest dobrym rodzicem? Jest również dodatek – książeczka z najpiękniejszymi polskimi kolędami.

11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

12.W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Sławomir Wolny

† Marlena Szpojda

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski

 

 

 

 

 


Dodane: 2013.12.14 10:14, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka