Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

II Niedziela Zwykła C

1. W tym tygodniu ze względu na inne zajęcia biuro księdza nie będzie czynne w poniedziałek i środę, a w pozostałe dni, jak było ogłaszane - od 10.00 do 12.00. Mogą jednak wystąpić ograniczenia ze względu na pogrzeby. Intencje mszalne są wolne od końca marca.

2.  Utworzony ma zostać nasz chór parafialny. Kandydaci, zwłaszcza młode głosy żeńskie i męskie - proszeni są o kontakt osobisty z Proboszczem Parafii lub pozostawienie danych kontaktowych w biurze bądź w zakrystii.

3. Zarząd Oddziału Towarzystwa Przyjaciół KUL zaprasza członków na Walne Zebranie z opłatkiem w niedzielę 27 stycznia. Rozpocznie się ono o godz. 16.00 Mszą św. w u nas kościele.

4. Dla każdego z użytkowników cmentarza winno być rzeczą oczywistą, że śmieci należy wyrzucać wyłącznie do ustawionych kontenerów. Toteż bardzo proszę parafian o zdecydowaną reakcję w przypadku zaśmiecania, czyli niszczenia przez osoby nieodpowiedzialne naszego wspólnego dobra, jakim jest cmentarz parafialny. Przy okazji pragnę przypomnieć, że jest to cmentarz wyznaniowy - RZYMSKOKATOLICKI - i nie mogą się na nim odbywać żadne obrzędy pogańskie (tzw. świeckie pogrzeby), ani ceremonie religijne dokonywane przez osoby nie będące kapłanami katolickimi, prawnie podporządkowanymi Stolicy Apostolskiej.

5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w środę 23 stycznia o godz. 16.00 w domu parafialnym.

6. Na tablicy ogłoszeń zostały zamieszczone informację dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ich rodziców oraz dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

7. Spotkania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbywają się regularnie cotygodniowo: w każdy piątek o godz. 19.15.

6. Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 15.45, a w sobotę i niedzielę o godz. 14.00. Ofiary składane z okazji kolędy będą przeznaczone na remont organów. Plan kolędy na najbliższe dni jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i zamieszczony w internecie. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów z religii. Przypominam, że rodziny które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie mogą zgłosić chęć jej przyjęcia w dodatkowym terminie, czyli 30 stycznia (środa). Zgłoszenie należy złożyć do do 29 stycznia włącznie. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący: http://www.nspj.bydgoszcz.pl/static/koleda/

7.Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Anna Nowicka

† Ryszard Jozajtis

† Henryk Gil

† Irena Szczeblewska

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.01.18 20:04, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka