Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trwa okres Wielkiego Postu. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00. Na wieczorną Drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Robert Schwartz. 
 2. Rekolekcje wielkopostne - zarówno parafialne jak i dla środowisk inteligenckich i twórczych -  przeżywać będziemy od 15 do 18 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Mirosław Maliński, duszpasterz akademicki z Wrocławia. Nauki głoszone będą w trybie parafialnym - w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 12.15 a w dni powszednie podczas Mszy św. o  godz. 9.30 natomiast dla środowisk inteligenckich i twórczych w niedzielę o godz. 20.00 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.  
 3. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży naszej parafii odbędą się od 16 do 18 marca a nauki wygłosi ks. Dariusz Okoński ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo. 
 4. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne “Ad Gentes”.
 5. Spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy odbędzie się jutro, w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. 
 6. Spotkanie Koła Misyjnego odbędzie się w środę, 11 marca, o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.
 7. Także w środę odbędzie się spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Początek spotkania podczas Mszy św. o godz. 18.00. 
 8. W najbliższy piątek, 13 marca duszpasterstwo młodzieży “Młyn” zaprasza wszystkich młodych na Mszę św. na godz. 20.00. 
 9. W IV Niedzielę Wielkiego Postu, 22 marca, odbędzie się w naszej parafii akcja “Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła, zostaną wystawione kosze, do których będzie można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla najbiedniejszych rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii. Zechciejmy wesprzeć tę inicjatywę, aby wszyscy nasi parafianie mogli godnie przeżyć Święta Wielkanocne.
 10. W czwartek, 12 marca, będzie możliwość skorzystania z darmowych badań w tzw. Mammobusie, który przybędzie do naszej parafii. Do badań zaproszone są wszystkie Panie pomiędzy 50 a 69 rokiem życia, które w ostatnich dwóch latach nie korzystały z darmowej mammografii. 
 11. Diakonia Ruchu Światło- Życie zaprasza na konferencję “Współczesne zagrożenia kulturowe. Smartfon. Pornografia. Gender.”, która odbędzie się w sobotę, 14 marca w Kujawsko Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Początek konferencji o godz. 10.00. Szczegółowy program zamieszczony jest na plakacie. 
 12. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego “Martyria” wraz ze wspólnotami Sanktuarium Królowej Nowych Męczenników zapraszają na XX Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową, 5 kwietnia, w dwóch odsłonach o godz. 16.00 i 20.00 w fordońskiej Dolinie Śmierci.
 13. Ulicami naszego miasta przejdzie tradycyjna Droga Krzyżowa - w piątek, 20 marca. Początek przy bydgoskiej Katedrze o godz. 19.30 - zakończenie przy Bazylice św. Wincentego à Paulo. 
 14. Katolicka Szkoła Podstawowa zaprasza kandydatów do klas zerowej i pierwszej oraz ich rodziców na drzwi otwarte, które odbędą się w dniach 13 oraz 20 marca. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie. 
 15. Trwa nabór uczniów do klas I na rok szkolny 2020/21 w szkole podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza. Termin rejestracji upływa 11 marca, natomiast wnioski należy złożyć w sekretariacie szkoły przy ul Hetmańskiej 34 do czwartku, 12 marca. 
 16. Prywatne Katolickie Stowarzyszenie Wiernych Tradycji Łacińskiej im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus zaprasza na rekolekcje wielkopostne w dniach 27 - 29 marca w Licheniu Starym. Bliższe informacje i zapisy pod numerem tel. 504 230 217.
 17. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” – szczególnie artykuł “Nie tędy droga” o niemieckim katolicyzmie, który błądzi na drodze synodalnej oraz “Kobieta aktywną jest” - rozmowa o emancypacji i aktywności kobiet w XIX i XX w.
 18.  W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Małgorzata Łoboda

† Irena Stasiak

† Edmund Ostrowski

† Elżbieta Paczyńska

† Zofia Koniarska

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.03.07 17:39, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka