Dziś jest 16 stycznia A.D. 2019 - Środa I tygodnia Okresu Zwykłego
 

II Niedziela Wielkiego Postu rok A

1. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w Wielkim Poście stanowi obowiązek każdego katolika.

2. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. W środę obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

3. Rozpoczęło się nawiedzenie naszych rodzin przez księgę Pisma św. W każdej rodzinie księga gości od sobotniej Mszy św. wieczornej przez cały tydzień. Chętni mogą się jeszcze zapisać w zakrystii lub biurze parafialnym, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje.

4. Od poniedziałku do środy trwają rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Nauki rekolekcyjne będą się odbywały w następującym porządku: 8.30 – gimnazjum, 10.00 – klasy IV-VI szkoły podstawowej i o 11.30 – klasy I-III szkoły podstawowej oraz przedszkole. W czwartek 20 marca ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum na Mszy św. o godz. 18.30. Tego dnia nie będzie nabożeństwa o godz. 18.00.

5. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad gentes”. Na tablicy ogłoszeń można przeczytać informacje czym jest to dzieło misyjne oraz obejrzeć zdjęcia zabawek, którymi bawią się dzieci w Afryce.

6. Zachęcam też do wsparcia innych dzieł miłosierdzia. Między innymi jest to finansowanie obiadów dla dzieci z ubogich rodzin. Inną formą pomocy jest wysyłanie paczek na Ukrainę w ramach akcji Caritas „Rodzina Rodzinie”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Od poniedziałku będzie też wystawiony kosz na trwałe produkty żywnościowe.

7. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach od 24 do 26 marca w kościele rektorskim pw. Ducha Świętego (Al. Jana Pawła II 117). Początek spotkań o godz. 19.00.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: O bezradności świata wobec konfliktu na Ukrainie; O św. Józefie (w numerze jest zamieszczony obrazek Świętego); O powołaniach misyjnych z Polski; Jak ważny jest akt żalu za grzechy?; Czym jest i kiedy się zaczyna schizofrenia; dla rodziców: O potrzebie czytania dzieciom książek.

9.Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

10.W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Marta Arabasz

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.03.15 10:59, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka