Dziś jest 20 marca A.D. 2019 - Środa II tygodnia Wielkiego Postu
 

II Niedziela Wielkiego Postu C

1. Zapraszam do brania udziału w nowennie ofiarowanej za Ojca Świętego Benedykta i w jego intencjach codziennie w ramach nabożeństw o godz. 18.00, a w niedzielę po sumach.

2. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30.

3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w najbliższy czwartek o godz. 16.00 w domu katechetycznym.

4. Spotkanie Koła Misyjnego również w czwartek o 16.30 w domu katechetycznym.

5. Spowiedź dzieci i młodzieży przed pierwszym piątkiem miesiąca w czwartek bezpośrednio przed Mszami św., a w piątek od 16.00.

6. W czwartek 28 lutego - w dniu papieskiej abdykacji - zapraszam na Mszę św. w intencjach Ojca Świętego, która zostanie odprawiona w Klasycznym Rycie Rzymskim o godz. 19.15.

7. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce, jak zwykle - o 19.15. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie z bliskimi ofiar smoleńskich.

8. Pragnę również przypomnieć, że piątek 1 marca jest Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji wywieszamy biało-czerwone flagi.

9. Msza św. "Requiem" za Żołnierzy Wyklętych odprawiona zostanie - w Klasycznym Rycie Rzymskim  - w sobotę 2 marca w samo południe, czyli o godz. 12.00. Po Mszy św. sprzed naszego kościoła wyruszy pochód ku czci tamtych bohaterów.

10. W sobotę księża udadzą się do chorych z Komunią św. pierwszopiątkową. Z tej racji nie będzie tego dnia czynne biuro księdza. Nowych chorych można zgłaszać do czwartku włącznie.

11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Znajdziemy w nim ciekawe wypowiedzi na temat pontyfikatu oraz abdykacji Benedykta XVI.

12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

Włodzisława Kelm

Cezary Kelm

Jan Przemyłski

Zofia Michalska-Chowańska

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.02.22 11:59, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka