Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś po każdej Mszy św. w Domu Parafialnym zbierane są składki na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. Rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w Wielkim Poście stanowi obowiązek każdego katolika.
 3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30 – kazania pasyjne głosi ks. Adam Rożniakowski.
 4. Plan na czas Wielkiego Postu i przygotowań do świąt Zmartwychwstania Pańskiego został wywieszony w gablocie oraz wydrukowany w postaci ulotek, które można zabrać ze stolików.
 5. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy "Ad gentes".
 6. Nabożeństwo pierwszowtorkowe ku czci św. Michała Archanioła odprawione zostanie o godz. 19.15. Bezpośrednio po krótkim nabożeństwie odprawiona zostanie Msza św. Requiem w intencji Leszka Białego i innych żołnierzy niezłomnych pomordowanych przez komunistycznych zbrodniarzy.
 7. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 - 18.00. Wieczorem Msza św. - o godz. 19.15 - w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce, a po niej - w Domu Parafialnym - wykład prof. dr hab. Wojciecha Polaka „Sarmaci a Moskale”- o relacjach polsko-rosyjskich na przestrzeni dziejów - szczegóły na ulotkach.
 8. W sobotę o godz. 8.00 różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 8.30 odwiedzać będziemy chorych z Komunią św. Zachęcam, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła. Tego dnia biuro księdza będzie nieczynne.
 9. Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.
 10. Dla chętnych do nauki modlitw po łacinie spotkania w soboty o godz. 11.00 w Domu Parafialnym na I piętrze. Serdecznie zapraszam!
 11. Rekolekcje wielkopostne dla uczniów Gimnazjum nr 25 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 rozpoczną się w poniedziałek 2 marca i trwać będą do 4 marca. Porządek rekolekcji: o godz. 8.30 Gimnazjum nr 25, o godz. 10.00 Szkoła Podstawowa nr 2 klasy IV-VI, o godz. 11.30 klasy I-III i przedszkole. Rekolekcje prowadził będzie ks. Piotr Wachowski.
 12. Rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych oraz nasze parafialne rozpoczną się w 3. niedzielę Wielkiego Postu i trwać będą od 8 do 12 marca, czyli do czwartku włącznie. Nauki rekolekcyjne głosił będzie ks. prof. Tadeusz Guz.
 13. Informacje dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz młodzieży klas II gimnazjum pragnącej przystąpić do sakramentu bierzmowania zostały wywieszone w gablocie i zamieszczone w internecie.
 14. Z początkiem Wielkiego Postu zachęcamy do wsparcia dzieł miłosierdzia. Między innymi jest to finansowanie obiadów dla dzieci z ubogich rodzin. Skarbonka na ten cel znajduje się nieopodal ołtarza przy stoliku z gazetami, a obok ołtarza św. Antoniego znajduje się kosz na trwałą żywność.
 15. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in. artykuły: „Dziewczyny Wyklęte”; „Najważniejsze jest dobro wspólne”; „Antyputinowski Lewiatan”.  
 16. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 17. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

        † Olgierd Kupniewski

        † Grzegorz Ziętara

        † Krystyna Dybka

        † Czesław Bednarek

        † Stanisława Sroczyńska

        † Sławomir Oździński

         Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.02.27 19:38, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka