Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w Wielkim Poście stanowi obowiązek każdego katolika.
  2. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Kazania pasyjne głosi ks. Wojciech Piskorz.
  3. Spotkanie formacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej odbędzie się w środę, 24 lutego, po wieczornej Mszy św.
  4. W każdą niedzielę, począwszy od dzisiejszej aż do 13 marca, w godz. od 10.00 do 12.00 w Domu Parafialnym będzie można skorzystać z pomocy przy wypełnianiu PIT z odpisem podatku.
  5. Rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych oraz nasze parafialne rozpoczną się w 3. niedzielę Wielkiego Postu i trwać będą do czwartku włącznie. Nauki rekolekcyjne głosił będzie o. Rafał Pujsza. Szczegółowy plan zamieszczony jest na rozdawanych ulotkach.
  6. Osoby chore, które jednorazowo pragną skorzystać z Sakramentu Pojednania i Eucharystii prosimy o zgłaszenie do dnia 4 marca. Zarówno te osoby, jak i chorych korzystających z comiesięcznej posługi kapłanów odwiedzimy w sobotę 5 marca.
  7. Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” organizuje XVI Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci. Odbędzie się ono w Niedzielę Palmową 20 marca w dwóch odsłonach: o godz. 16.00 i 20.00.
  8. Zachęcam również do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze szczególnie gorąco polecam wywiad z kard. Raymondem Leo Burke’em pt.: „Ofiara, która dotyka serca”.
  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  10. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Danuta Brukwicka

† Irena Siuda

† Arleta Modlińska

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2016.02.19 13:44, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka