Dziś jest 22 sierpnia A.D. 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej 
 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

  1. Dziś po każdej Mszy św. w Domu Parafialnym zbierane są składki na Katolicki Uniwersytet Lubelski, a w kościele Koło Przyjaciół Radia Maryja zbiera ofiary na dzieła tegoż radia.
  2. Plan kolędy na najbliższe dni jest już wywieszony na tablicy ogłoszeń i zamieszczony w internecie. Kolęda w dni powszednie od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 14.00. W tym roku nawiedzamy następujące ulice naszej parafii: Ogrodową, Rycerską, Kaszubską, Pl. Kościuszki, Świętojańską, Hetmańską, Bocianowo, Żółkiewskiego, Pomorską i Cieszkowskiego. Ze względu na to, że kolęda jest co 2 lata zachęcam, aby zainteresować się terminami wizyty duszpasterskiej.  Przypominam również, że na stole winna się znaleźć woda święcona, którą kapłan pokropi mieszkanie, krzyż, świece, Pismo św. Młodzież i dzieci przygotowują zeszyty z religii.
  3. Przypominam, że w styczniu w dni powszednie będą tylko dwie Msze św.: o 7.30 rano oraz po południu o 17.15, a następnie nabożeństwo o godz. 18.00. W soboty bez zmian.  Ze względu na kolędę biuro parafialne do końca stycznia będzie czynne od poniedziałku do soboty tylko przed południem: od 10.00 do 12.00.
  4. We wtorek, w uroczystość Trzech Króli - Msze św. według porządku niedzielnego. Z racji tegoż porządku niedzielnego nabożeństwo pierwszowtorkowe ku czci św. Michała Archanioła odprawione zostanie wyjątkowo wcześniej: o godz. 18.30. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. Błogosławieństwo kredy i kadzidła podczas każdej Mszy św.
  5. Ks. Michał zaprasza  w Trzech Króli na godz. 16.30 na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku oraz rozdanie nagród za uczestnictwo w roratach.
  6. Katecheza dla rodziców i dzieci  klas III przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w sobotę o godz. 9.10 w kościele.
  7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. 
  8. Spotkanie opłatkowe wspólnot działających przy naszej parafii odbędzie się w niedzielę 11 stycznia o godz. 16.00 w restauracji "Tom-Mar" przy Placu Piastowskim 17.
  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

      † Łucja Pławska

      † Tadeusz Butkiewicz

      † Klementyna Borkiewicz

      † Wiesława Ostrowska

      † Marianna Grzędzicka

      † Walerian Kłoniecki

      † Ryszard Lewandowski

      † Krystian Kasperowski 

      Henryk Nowak 

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.01.02 21:24, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka