Dziś jest 23 sierpnia A.D. 2019 - Piątek XX tygodnia Okresu Zwykłego
 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. Dziś po każdej Mszy św. Koło Przyjaciół Radia Maryja zbiera ofiary na dzieła tegoż radia, a w Domu Parafialnym zbierane są składki na KUL.
 2. Plan kolędy na najbliższe dni jest już wywieszony na tablicy ogłoszeń i zamieszczony w internecie. Kolęda w dni powszednie od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 14.00. Przypominam, że na stole winna się znaleźć woda święcona, którą kapłan pokropi mieszkanie, krzyż, świece, Pismo św. Młodzież i dzieci przygotowują zeszyty z religii.
 3. We wtorek o godz. 19.15 zostanie odprawione nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia "Dwie Korony".
 4. W środę, w uroczystość Trzech Króli - Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. Błogosławieństwo kredy i kadzidła podczas każdej Mszy św. c
 5. W piątek na godz. 18.30 zapraszam na Mszę św. - w klasycznym rycie rzymskim - w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce, a po niej na spotkanie z byłym kandydatem na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz reżyserem filmowym – Grzegorzem Braunem. Szczegóły na ulotkach.
 6. Spotkanie opłatkowe wspólnot działających przy naszej parafii odbędzie się w niedzielę 10 stycznia o godz. 16.00 w restauracji "Tom-Mar" przy Placu Piastowskim 17.
 7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.
 8. Przypominam, że w styczniu w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) będą tylko dwie Msze św.: o 7.30 i o 17.15 oraz nabożeństwa o stałych porach. Natomiast w soboty bez zmian.  Ze względu na kolędę biuro parafialne do końca stycznia będzie czynne od poniedziałku do soboty tylko przed południem: od 10.00 do 12.00.
 9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze szczególnie gorąco polecam artykuł pt.: „Miłość i bezwstyd”; oraz „Pieniądze testerem człowieka”.
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Filomena Olszewska

† Lucyna Rawska

† Przemysław Chrystowski

† Jerzy Dołecki

Krystyna Jankowska

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2016.01.02 20:47, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka