Dziś jest 16 stycznia A.D. 2019 - Środa I tygodnia Okresu Zwykłego
 

II Niedziela Adwentu rok A

1. Przypominam, że roraty odbywają się codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 po łacinie w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 - w formie zwyczajnej.

2. W zakrystii i biurze parafialnym można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Małe świece w cenie 5 zł, duże – 15 zł. Opłatki można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

3. Od dzisiaj do świąt wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących. Zachęcam do ofiarności.

4. Terminy spotkań z młodzieżą klas III gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zostały wywieszone w gablocie i zamieszczone w internecie.

5. Do nabycia u ministrantów i w zakrystii są jeszcze kalendarze ścienne naszej diecezji na przyszły rok w cenie 6 zł.

6. W najbliższy piątek 13 grudnia o godz. 19.15 - Msza św. po łacinie bez kazania, po której zapraszam na ciekawe spotkanie z wybitnym acz niepoprawnym politycznie reżyserem, Grzegorzem Braunem. Spotkanie rozpocznie się projekcją dwudziestominutowego filmu "Krótka seria", traktującego o komunistycznej zbrodni w Lubinie, po czym nastąpi wypowiedź reżysera i dyskusja oraz promocja płyt z innymi filmami Grzegorza Brauna.

7. Dodatkowych chorych odwiedzimy przed świętami w sobotę 21 grudnia. Można ich zgłaszać w biurze parafialnym.

8. W najbliższą sobotę przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża. Jest to dzień imienin naszego Biskupa. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.

9. Na tablicy ogłoszeń i w internecie został już umieszczony plan spowiedzi przed świętami. Proszę o zapoznanie się z podanymi terminami.

10. OO. Jezuici zapraszają ludzi młodych i myślących na rekolekcje pod hasłem „Którędy do sukcesu”, które poprowadzi o. Dominik Chmielewski SDB. Rekolekcje będą się odbywały od 16 do 19 grudnia o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.

11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: O jubileuszowej akcji wigilijnej Caritas „Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz innych akcjach charytatywnych przed świętami, O spotkaniu papieża Franciszka z Władymirem Putinem, O 22. rocznicy działalności Radia Maryja, O ratowaniu Domu Jubileuszowego w Fordonie, dla rodziców: O stresie bycia rodzicem.

12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.12.06 11:18, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka