Dziś jest 20 marca A.D. 2019 - Środa II tygodnia Wielkiego Postu
 

II Niedziela Adwentu B

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Roraty w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1830, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 730.
 2. Dziś inkasent Towarzystwa Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przyjmuje składki miesięczne i zapisuje nowych członków w domu katechetycznym, w pokoju nr 3.
 3. Spotkanie duszpasterstwa kolejarzy w poniedziałek (5 grudnia) na Mszy św. o godz. 1830, a następnie spotkanie w domu katechetycznym.
 4. Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów odbędzie się 5 grudnia w kaplicy Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy o godz. 1800.
 5. Zbliża się dzień 6 grudnia – liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja. Szczególnym miejscem wysławiania Boga za dar tego Świętego jest również kościół katedralny, dla którego św. Mikołaj jest współpatronem. W tradycji, ten dzień jest także dniem radości i wzajemnego obdarowywania się w miłości, jest dniem oczekiwanym szczególnie przez dzieci. Mając to na względzie – w imieniu Księdza Biskupa Jana Tyrawy, Ordynariusza naszej Diecezji, serdecznie zapraszam wszystkie dzieci Bydgoszczy do Katedry na wspólne świętowanie przy św. Mikołaju.
  Dzieci wraz z rodzicami niech zgromadzą się o godz. 1630, kiedy to w formie przedstawienia rozpocznie się krótkie wspomnienie postaci św. Mikołaja. Po nim nastąpi kulminacyjny moment świętowania, czyli wspólna modlitwa na Mszy św. celebrowanej przez Księdza Biskupa. Dzieci zachęcamy, aby przyniosły ze sobą figurki Pana Jezusa, które położą później w swoich domowych żłóbkach. Ksiądz Biskup je poświęci.
 6. W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej racji odprawiona zostanie w naszym kościele dodatkowo Msza św. w klasycznym rycie rzymskim o godz. 1930. Po Mszy św. maryjne nabożeństwo.
 7. Terminy spotkań z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zostały wywieszone w gablocie oraz zamieszczone w internecie.
 8. W piątek 9 grudnia po wieczornej Mszy św. odbędzie się w domu katechetycznym spotkanie członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. Jak każdego roku można nabyć świece „Caritas” w zakrystii i Biurze Parafialnym. Opłatki wigilijne można nabywać w godzinach urzędowania Biura Parafialnego.
 10. Uwaga! W tym roku po wieczerzy wigilijnej można w naszym kościele uczestniczyć w jednej z aż trzech Mszy św. do wyboru: o godz. 2000, 0 2200 (po łacinie) i o północy.
 11. W Biurze Parafialnym można rezerwować intencje mszalne na rok 2012 (dwa tysiące dwunasty). Z racji uszczuplonej ilości kapłanów w parafii od Nowego Roku niezbędną będzie korekta harmonogramu Mszy św.
 12. Dary przedświąteczne dla bliźnich będących w potrzebie – w postaci żywności trwałej – prosimy składać do kosza wystawionego przed ołtarzem św. Antoniego do niedzieli 11 grudnia.
 13. W przyszłą niedzielę (11 grudnia) taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.
 14. Księża Salezjanie zapraszają na koncert charytatywny w bydgoskiej Operze Nova. Więcej informacji na plakacie.
 15. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie:
  † Anna Fedek
  † Ryszard Bonczkowski
  † Tadeusz Masiulaniec
  † Sebastian Michalski
  Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodane: 2011.12.03 23:25, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka