Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

II Niedziela Adwentu B

 1. Dziś po każdej Mszy św. w Domu Parafialnym zbierane są składki na Katolicki Uniwersytet Lubelski, a w kościele Koło Przyjaciół Radia Maryja zbiera ofiary na dzieła tegoż radia.
 2. Dziś przypada 23. rocznica powstania Radia Maryja. Z tej okazji odbędą się uroczystości w Bazylice św. Wincentego a Paulo: o godzinie 17.00 koncert, a o 18.00 - Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Jana Tyrawy.
 3. Jutro - 8 grudnia - obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej okazji dzisiaj po każdej Mszy św. rozdawane będą „cudowne medaliki” z modlitwą i artykułem przybliżającym ich powstanie oraz przesłanie Matki Bożej. Jutro w naszym kościele - od godziny 12.00 do 13.00 - „Godzina Łaski” (przed wystawionym Najśw. Sakramentem), na którą gorąco zapraszam. W ramach tego nabożeństwa będą zarówno modlitwy prowadzone przez kapłana, jak i adoracja w ciszy, umożliwiająca indywidualną modlitwę własną.
 4. Dnia 14 grudnia o godz. 10.30 w bydgoskiej Operze Nova odbędzie się koncert charytatywny „Kochamy Cię,  Mikołaju”. Na scenie wystąpią „Wojownicy Pana i Przyjaciele”, a gwiazdą główną będzie Magda Anioł. Bilety – cegiełki do nabycia w Księgarni św. o. Pio, Oratorium Dominiczek oraz Operze Nova.
 5. Przypominam, że roraty odbywają się codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 po łacinie w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 - w formie zwyczajnej.
 6. W zakrystii i u ministrantów można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Małe świece w cenie 5 zł, duże – 15zł. Opłatki można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 7. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących. Zachęcam do ofiarności.
 8. W zakrystii są jeszcze do nabycia małe i duże kalendarze naszej diecezji.
 9. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się w sobotę 13 grudnia o godz. 9.00.
 10. Również w sobotę 13 grudnia - o godz. 14.00 - odprawiona zostanie w naszym kościele (po łacinie) Msza św. Requiem za ofiary komunistycznych zbrodni czasu stanu wojennego.
 11. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.
 12. Dodatkowych chorych odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. w sobotę 20 grudnia od godz. 8.30.
 13. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: artykuł pt.: „Spełnione życie Dokty”; „Separatyści coraz aktywniejsi”; „Pomoc nie zawsze humanitarna”.
 14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 15. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

                †Andrzej Kolczyński

                Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.12.04 19:05, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka