Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

II Niedziela Adwentu

 1. Dziś po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka na dzieła radia Maryja, na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a w Domu Parafialnym na KUL.
 2. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (w klasycznym rycie rzymskim) oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.
 3. Ksiądz Biskup zaprasza dzieci na uroczystą Eucharystię we wspomnienie św. Mikołaja Biskupa we wtorek, 6 grudnia, na godz. 16.00 do bydgoskiej Katedry.
 4. We wtorek zapraszam na nabożeństwo do św. Michała Archanioła na godz. 19.15. Po nabożeństwie w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia "Dwie Korony".
 5. W czwartek obchodzimy święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele - od godziny 12.00 do 13.00 - "Godzina Łaski" (przed wystawionym Najświętszym Sakramentem), na którą gorąco zapraszam. Tego dnia o godz. 16.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 6. Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.
 7. Dodatkowych chorych odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. w sobotę 17 grudnia od godz. 8.30. Zapisy do dnia 15 grudnia.
 8. W 186. Rocznicę objawień św. Katarzynie Laboure zachęcam do noszenia Cudownego Medalika, który można otrzymać przy stolikach.
 9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza 8 grudnia na godz. 17.00 do Bazyliki św. Wincentego a Paulo na obchody 25. rocznicy powstania tegoż radia.
 10. Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży zaprasza na akcję "Kochamy Cię Święty Mikołaju" w dniach 10-11 grudnia w siedzibie Stowarzyszenia.
 11. Przy ołtarzu św. Antoniego został wystawiony kosz na trwałą żywność dla potrzebujących.
 12. W zakrystii i u ministrantów można nabyć świece Caritas – mała w cenie 5zł, duża w cenie 15zł.
 13. Serdecznie zapraszam na spotkanie pt. "Bruce Marshall - pisarz na ciężkie czasy", poświęcone powieści "Chwała córki królewskiej". Spotkanie to - z udziałem tłumacza powieści - odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 14.00, czyli ok. godz. 15.30 w salce na II piętrze Domu Parafialnego. Bruce Marshall to wybitny pisarz katolicki, który w swojej twórczości przedstawia Kościół i świat z niesłychanym ciepłem, serdecznością i humorem. Powieść, o której mowa - w cenie 30 zł. - nabyć można w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła oraz na spotkaniu.
 14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Mirosław Łukomski

† Dorota Bogdanów

† Ludomir Gościak

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2016.12.01 22:01, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka