Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

II Niedziela Adwentu

 1. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (w klasycznym rycie rzymskim) oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.
 2. Już 24 lata jedyne katolickie Radio Maryja ewangelizuje Polskę i świat. Do podziękowania Bogu za ten dar zapraszamy wszystkich w poniedziałek do bazyliki pw. św. Wincentego a Paulo na godz. 18.00. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary do puszek na dzieła Radia Maryja.
 3. We wtorek - 8 grudnia - obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej okazji dzisiaj po każdej Mszy św. rozdawane będą „cudowne medaliki” z modlitwą i artykułem przybliżającym ich powstanie oraz przesłanie Matki Bożej. We wtorek w naszym kościele - od godziny 12.00 do 13.00 - „Godzina Łaski” (przed wystawionym Najśw. Sakramentem), na którą gorąco zapraszam. W ramach tego nabożeństwa będą zarówno modlitwy prowadzone przez kapłana, jak i adoracja w ciszy, umożliwiająca indywidualną modlitwę własną.
 4. W czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 5. Dnia 13 grudnia o godz. 10.30 w bydgoskiej Operze Nova odbędzie się koncert charytatywny „Kochamy Cię Święty Mikołaju”.
 6. Dodatkowych chorych odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. w sobotę 19 grudnia od godz. 8.30.
 7. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w modlitwie za Polskę i osoby publiczne. Szczegóły akcji zawiera plakat i materiały w skrzynce na tablicy ogłoszeń.
 8. Przy ołtarzu św. Antoniego od jutra będzie wystawiony kosz na trwałą żywność dla potrzebujących.
 9. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. W ostatnim czasie wymieniliśmy wszystkie okna na parterze domu parafialnego oraz zabezpieczone zostały uszkodzone detale architektoniczne na fasadzie kościoła. W planach jest kapitalny remont kancelarii parafialnej, dalsza wymiana stolarki okiennej w domu parafialnym oraz prace konserwatorskie uszkodzonych elementów fasady kościoła. Sprawy te polecam ofiarności parafian.
 10. W zakrystii i u ministrantów można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Małe świece w cenie 5 zł, duże – 15zł.
 11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze szczególnie gorąco polecam artykuły pt.: „Miłosierdzie to umowa bez gwiazdek” oraz „Kobieta piękna, wolna, mocna” – o nowym odczytaniu Niepokalanego Poczęcia NMP.
 12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

   † Mirosław Łacny

   † Teresa Nawrocka

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.12.04 11:22, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka