Dziś jest 13 czerwca A.D. 2024 -
 

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Kazania pasyjne w tym roku głosić będzie ks. Robert Schwartz. 
 2. Rekolekcje wielkopostne - zarówno parafialne jak i dla środowisk inteligenckich i twórczych -  przeżywać będziemy od 15 do 18 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Mirosław Maliński, duszpasterz akademicki
  z Wrocławia. Natomiast rekolekcje dla dzieci i młodzieży naszej parafii odbędą się od 16 do 18 marca a nauki wygłosi ks. Dariusz Okoński ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo. 
 3. W IV Niedzielę Wielkiego Postu, 22 marca, odbędzie się w naszej parafii akcja “Kilogram dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła, zostaną wystawione kosze, do których będzie można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla najbiedniejszych rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii. Zechciejmy wesprzeć tę inicjatywę, aby wszyscy nasi parafianie mogli godnie przeżyć Święta Wielkanocne.
 4. We wtorek, 3 marca, po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Michał Archanioła. 
 5. W I czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie a po Mszy św. nabożeństwo w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. 
 6. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź św. Od 17.00 do 18.00. 
 7. Także w piątek zapraszamy na spotkanie biblijne zatytułowane “Słowo Boże w moim życiu”, które odbędzie się po wieczornej Drodze Krzyżowej (ok godz. 19.00) w Domu Parafialnym. 
 8. W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy świata a po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 9. Z ofiar składanych w Środę Popielcową na tacę, na hospicja diecezji bydgoskiej zebraliśmy 4 959,73 zł. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca. 
 10. Dzisiaj Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestuje na potrzeby tegoż radia a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym. 
 11. W przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne “Ad Gentes”, a taca przeznaczona będzie na sfinansowanie remontu dachu nad prezbiterium naszego kościoła. 
 12. Nasza Parafia organizuje wyjazd 7 czerwca do Warszawy na uroczystości beatyfikacyjne kard. Stefana Wyszyńskiego. Kończą się zapisy na ten wyjazd. Także dzisiaj mija termin zgłoszeń indywidualnych w celu uzyskania wejściówek na Mszę beatyfikacyjną. 
 13. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” – szczególnie rozmowę z abpem Grzegorzem Rysiem pt. “Duchowość wsi i puszczy” oraz artykuł “Potęga wybaczania” - o tym dlaczego warto wybaczyć i na czym to polega.
 14.  W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Grażyna Meller

† Tadeusz Piasecki

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.02.29 16:44, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka