Dziś jest 20 marca A.D. 2019 - Środa II tygodnia Wielkiego Postu
 

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w Wielkim Poście stanowi obowiązek każdego katolika jako znak odpowiedniego przygotowania i przeżywania Świąt Wielkanocnych. Zapraszamy także na nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątki:
   • dla dzieci o godz. 16.45
   • dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca okazja do spowiedzi św. będzie od godz. 16.30, a w pierwszy piątek miesiąca od 16.00.
 3. W pierwszy piątek miesiąca jak zwykle całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.15 Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce, a następnie spotkanie z naszym gościem - prof. Józefem Szaniawskim.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie odprawiona o godz. 8.30. Tego dnia udamy się z Komunią św. do chorych, których można zgłaszać do piątku włącznie. W sobotę nieczynne będzie biuro księdza.
 5. Spotkanie z dziećmi (dziewczętami i chłopcami) przygotowującymi się do I Komunii św. z innych szkół odbędzie się w sobotę 3 marca o godz. 11.45 w domu katechetycznym.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes.
 7. Rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych oraz nasze rekolekcje parafialne rozpoczną się u nas tradycyjnie w 3. niedzielę Wielkiego Postu i trwać będą od 11 – 14 marca. Natomiast rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach od 19 – 21 marca.
 8. Młodzieży klas II gimnazjum oraz ich rodzicom przypominamy, że z początkiem Wielkiego Postu rozpoczynają przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy w biurze parafialnym.
 9. Pragniemy poinformować, że intencje mszalne można rezerwować do końca roku, także telefonicznie. W chwili obecnej wolne są Msze św. dopiero od połowy marca. Jeżeli ktoś pragnie zamówić intencje z okazji rocznic lub jubileuszy, prosimy, aby robił to ze znacznym wyprzedzeniem.
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Adelaida Borowik
  † Janina Florek.
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

   


Dodane: 2012.02.25 17:54, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka