Dziś jest 16 stycznia A.D. 2019 - Środa I tygodnia Okresu Zwykłego
 

I Niedziela Wielkiego Postu rok A

1. Rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w Wielkim Poście stanowi obowiązek każdego katolika jako znak odpowiedniego przygotowania i przeżywania Świąt Wielkanocnych. Rozpoczyna się również nawiedzenie naszych rodzin przez księgę Pisma Świętego.

2. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45 dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30 – kazania pasyjne głosi ks. Maciej Walter. Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych są zamieszczone na kartkach, które można zabrać ze stolików.

3. Aktywiści Młodzieży Wszechpolskiej przeprowadzają dzisiaj przed kościołem zbiórkę do puszek na rzecz Fundacji im. Kazimierza Wielkiego. Jest to kwesta pod hasłem: "Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych". Pieniądze w niej zebrane przeznaczone będą na propagowanie wiedzy, pamięci i tradycji polskiego podziemia niepodległościowego z lat 1939-1963.

4. Spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.

5. Zamiast zwyczajnej zbiórki lektorskiej we wtorek od godz. 19.07 będzie miała miejsce w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu przez lektorów i Proboszcza Parafii.

6. W środę obchodzimy rocznicę wyniesienia na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

7. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad gentes”.

8. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach od 17 – 19 marca. W czwartek 20 marca ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum.

9. Rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych oraz nasze parafialne rozpoczną się w 5. niedzielę Wielkiego Postu i trwać będą od 6 – 9 kwietnia. Nauki rekolekcyjne głosił będzie ks. Karol Dąbrowski, michalita. Jednocześnie od sobotniej Mszy św. wieczornej do poniedziałku włącznie, czyli od  5 - 7 kwietnia będziemy w naszym kościele przeżywali nawiedzenie przez kopię figury św. Michała Archanioła z Gargano.

10. Terminy spotkań i prób dla młodzieży klas III gimnazjum zostały wywieszone w gablocie i zamieszczone w internecie.

11. Spotkanie z rodzicami oraz dziećmi klas II przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę (16 III) o godz. 12.00, a następnie Msza św. o godz. 12.15.

12. Z początkiem Wielkiego Postu zachęcamy do wsparcia dzieł miłosierdzia. Między innymi jest to finansowanie obiadów dla dzieci z ubogich rodzin. Skarbonka na ten cel znajduje się nieopodal ołtarza przy stoliku z gazetami.

13. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Relacja z wydarzeń na Ukrainie; Podsumowanie roku pontyfikatu papieża Franciszka; Batalia o wychowanie młodego pokolenia; Katechezy na Wielki Post – o rachunku sumienia i jak rozumieć opis kuszenia Pana Jezusa na pustyni; dla rodziców: Jak pozbyć się agresji u dzieci?

14.Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

15.W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Kazimierz Wolak

† Felicja Stecka

† Alina Kasprzak

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski

 

 

 


Dodane: 2014.03.07 13:55, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka