Dziś jest 20 marca A.D. 2019 - Środa II tygodnia Wielkiego Postu
 

I Niedziela Wielkiego Postu C

1. Zapraszam do wzięcia udziału w nowennie ofiarowanej za Ojca Świętego Benedykta i w jego intencjach: od środy 20 lutego codziennie w ramach nabożeństw o godz. 18.00, a w niedzielę po sumach.

2. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30.

3. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach od 4 – 6 marca. W czwartek 7 marca ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum.

4. Rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych oraz nasze parafialne rozpoczną się w 4. niedzielę Wielkiego Postu i trwać będą od 10 – 13 marca. Nauki rekolekcyjne głosił będzie ks. Jacek Bałemba, salezjanin, autor internetowego blogu "Sacerdos Hyacinthus" oraz paru cennych publikacji książkowych.

5. Młodzieży klas II gimnazjum oraz ich rodzicom przypominamy, że z początkiem Wielkiego Postu rozpoczynają przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy w biurze parafialnym. Prosimy rodziców, aby zainteresowali się młodzieżą i dopomogli w przygotowaniu.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

7. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej dziękuje za ofiary na figurę św. Maksymiliana Kolbego. Zebraliśmy 315 zł. Bóg zapłać.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego, w którym m.in. wykaz i zasady uzyskania odpustów w Roku wiary.

9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

10. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Antonina Wajs

† Irena Grzybowska

† Dagmara Drzazga-Pacha

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.02.15 11:37, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka