Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w Wielkim Poście stanowi obowiązek każdego katolika.
 2. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30 – kazania pasyjne głosi ks. Adam Rożniakowski.
 3. Plan na czas Wielkiego Postu i przygotowań do świąt Zmartwychwstania Pańskiego został wywieszony w gablocie oraz wydrukowany w postaci ulotek, które można zabrać ze stolików.
 4. Dziś po każdej Mszy św. można podpisać się pod petycją do Prezydenta Rzeczypospolitej o niepodpisywanie ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Wbrew tej wzniosłej nazwie, dokument ten uderza w instytucję małżeństwa i rodziny oraz zobowiązuje instytucje państwowe do deprawowania dzieci i młodzieży.
 5. W niedzielę, 1 marca, po Mszy św. o 7.30 odbędzie się spotkanie z Żywym Różańcem, a po każdej Mszy zbiórka do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy "Ad gentes".
 6. W niedziele: 1, 8, 15 i 22 marca w domu parafialnym po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 będzie możliwość skorzystania z pomocy wypełnienia PIT-37 za rok 2014 z odpisem 1% podatku należnego dla „Fundacji Nasza Przyszłość” (cele związane m.in. z edukacją dzieci i młodzieży, rozwojem świadomości obywatelskiej i kulturowej). Emeryci i renciści przynoszą otrzymany z ZUS PIT-40A.
 7. Na pierwszy marca, Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", który przypada w najbliższą niedzielę - wywieśmy biało-czerwone flagi! Pokażmy Miastu i światu, że jesteśmy dumnymi Polakami, którzy potrafią czcić swoich bohaterów!
 8. Rekolekcje wielkopostne dla uczniów Gimnazjum nr 25 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 odbędą się od 2 do 4 marca (w drugim tygodniu Wielkiego Postu).
 9. Rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych oraz nasze parafialne rozpoczną się w 3. niedzielę Wielkiego Postu i trwać będą od 8 do 12 marca, czyli do czwartku włącznie. Nauki rekolekcyjne głosił będzie ks. prof. Tadeusz Guz.
 10. Z początkiem Wielkiego Postu zachęcamy do wsparcia dzieł miłosierdzia. Między innymi jest to finansowanie obiadów dla dzieci z ubogich rodzin. Skarbonka na ten cel znajduje się nieopodal ołtarza przy stoliku z gazetami.
 11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: artykuły: „Gdy pomoc państwa nie wystarcza”; „Polacy bezpieczni bez konwencji”; „Bóg zawsze jest na nas otwarty”.
 12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Marek Piotrowski
  † Jan Siuchniński
  † Wiesława Pilarowska
  † Bożena Markiewicz
  † Edward Knapiński
  † Jacek Sintek
  † Jerzy Kirchner
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.02.21 08:15, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka