Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent, którym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Podczas Sumy o godz. 11.00 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny ze specjalnymi życzeniami świątecznymi od nas, księży posługujących w tutejszej parafii. Z przyczyn higienicznych, opłatki będą rozprowadzane jedynie w przygotowanych opakowaniach. Opłatki oraz sianko na stół wigilijny będzie można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w niedzielę po Mszach św., przy wyjściu z kościoła. Do nabycia są również świece “Caritas” - mała w cenie 6 zł, duża - 15 zł.
 2. Msze św. roratnie w tym roku odprawiane będą: o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim, w języku łacińskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00 dla dzieci i dorosłych. W związku z tym w Adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 a zamówione intencje zostaną odprawione na Mszy św. roratniej. Po roratach zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego.
 3. Dzisiaj młodzież naszej parafii, która włącza się w akcję „Szlachetna paczka”
  po Mszach św. będzie kwestować na ten cel.
 4. Po wieczornych Mszach św. zapraszamy na nabożeństwa:

- ku czci św. Michała Archanioła w najbliższy wtorek;

- ku czci św. Józefa - w środę;

- powołaniowe – w pierwszy czwartek miesiąca;

- ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - w pierwszy piątek miesiąca;

 1. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 2. Zachęcamy do włączenia się w akcję organizowaną przez naszą Parafię - “Serce dla potrzebujących”. W przyszłą niedzielę, przy wyjściach z kościoła, zostaną wystawione kosze, gdzie będzie można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii. Zechciejmy wesprzeć tę inicjatywę, aby wszyscy nasi parafianie mogli godnie przeżyć nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Kosze wystawione będą w kościele do III Niedzieli Adwentu.
 3. Także w przyszłą niedzielę odbywać się będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 4. W przyszłą niedzielę s. Żaneta, Nazaretanka, będzie rozprowadzała kalendarze – cegiełki na przyszły rok z których dochód przeznaczony będzie na budowę szkoły w Ghanie.
 5. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 mamy nadzieję na przybycie do dzieci św. Mikołaja.
 6. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 7. W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać 60 osób, natomiast w kaplicy na cmentarzu – 5 osób. Dlatego do odwołania Msze św. o godz. 9.30, 12.15 będą odprawione jednocześnie w kościele oraz kaplicy Domu Parafialnego. Przypominamy także o konieczności zakrywania nosa i ust oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła.
 8. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na miesiąc grudzień.
 9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Jan Jagodzieński

† Krystyna Pertek

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.11.28 17:33, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka