Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Roraty w naszym kościele odprawiane będą – dla dorosłych o godz. 7.30 (w soboty o godz. 8.00) oraz od poniedziałku do piątku, dla dzieci o godz. 18.30. natomiast roraty w Klasycznym Rycie Rzymskim odprawiane będą w najbliższym tygodniu, od poniedziałku do piątku o godz. 6.00. Podczas sumy o godz. 11.00 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny. Od tego roku, z przyczyn higienicznych, opłatki będą rozprowadzane jedynie w przygotowanych opakowaniach. Opłatki będzie można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w niedzielę po Mszach św., przy wyjściu z kościoła. Osoby, które chciałyby nabyć większą ilość opłatków proszone są o osobisty kontakt z księdzem w biurze parafialnym. Do nabycia są również świece “Caritas” - mała w cenie 6 zł, duża - 15 zł. 
 2. Dzisiaj Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestuje na potrzeby tegoż radia, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL  przyjmuje składki i ofiary w Domu Parafialnym, w pokoju nr 3. Dzisiaj także młodzież  kwestuje na "Szlachetną Paczkę" dla jednej z rodzin
  z naszej Parafii. 
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 19.00 zagra zespół „Umocnieni”, który po Mszy św. zaprasza na czuwanie ze św. Janem Pawłem II w ramach przygotowania do 100-lecia urodzin świętego papieża.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła, a w czwartek o tej samej porze nabożeństwo ku czci św. Gemmy. 
 5. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. 
 6. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź św. od 17.00 do 18.30. O godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. 
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, po Mszy św. - nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.00 księżą odwiedzą chorych z posługą sakramentalną – także tych którzy pragną skorzystać z posługi kapłana przed Świętami Bożego Narodzenia.  Prosimy, aby dodatkowych chorych zgłaszać do piątku w biurze parafialnym.
 8. Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia od najbliższej soboty, przez kolejnych 5 pierwszych sobót miesiąca, dzieła wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa i niewierności oraz wszystkie grzechy, które ranią Serce Maryi. Materiały dotyczące nabożeństw pierwszosobotnich można zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła. 
 9. Taca przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zakończenie spłaty należności za remont wieży naszego kościoła.
 10. Zachęcamy do włączenia się w akcję organizowaną przez naszą Parafię - “Serce dla potrzebujących”. W przyszłą niedzielę, przy wyjściach z kościoła, zostaną wystawione kosze, gdzie będzie można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla najbiedniejszych rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii. Zechciejmy wesprzeć tę inicjatywę, aby wszyscy nasi parafianie mogli godnie przeżyć nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. 
 11. Włączone zostało ogrzewanie w naszym kościele. Prosimy zwrócić uwagę, aby wchodząc do kościoła zamykać drzwi. Wspólnie zatroszczmy się o racjonalne wykorzystanie energii cieplnej w naszym kościele.
 12. W sobotę, 7 grudnia, przejdzie ulicami naszego miasta “Męski Różaniec”. Początek o godz. 13.45 w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Wyżynach. Szczegóły na plakacie. 
 13. Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział w Bydgoszczy zaprasza w sobotę, 7 grudnia, na charytatywny jarmark świąteczny, który odbędzie się w godzinach 10.00 – 14.00 przy ul. Śniadeckich 23. Szczegóły na plakacie.
 14. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” - szczególnie artykuły  "Japonia - mały Kościół, młoda wiara" - o japońskich katolikach, oraz "Jak Polacy pomogli obalić mur berliński" - o udziale naszych rodaków w tym wydarzeniu.
 15. W minionym tygodni odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Danuta Malotka
† Helena Czerwińska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

 

ks. Krzysztof Buchholz

 

 

 


Dodane: 2019.11.29 23:26, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka