Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Roraty codziennie, od poniedziałku do soboty, o godz. 6.00 w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 – w formie zwyczajnej. Z racji rorat odprawianych o godz. 6.00 - w czasie Adwentu - nie będzie w piątki odprawiana Msza św. o godz. 19.15.
 2. W zakrystii i biurze parafialnym można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Małe świece w cenie 5 zł, duże – 15 zł. Poświęcone opłatki można nabywać w biurze parafialnym w dni powszednie w godzinach urzędowania oraz w niedzielę po Mszach św.
 3. Od dzisiaj do świąt, tradycyjnie przy ołtarzu św. Antoniego, wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących. Zachęcam do ofiarności.
 4. Dzisiaj przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym, a Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestuje na potrzeby tegoż radia. Przy wyjściu z kościoła można odbierać także cudowne medaliki.
 5. We wtorek zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła na godz. 19.15, a w czwartek o tej samej porze -  na nabożeństwo ku czci św. Gemmy.
 6. W pierwszy piątek miesiąca, 7 grudnia, Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce odprawiona zostanie (uwaga!) o godz. 17.15. Bezpośrednio po tej Mszy św. serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na promocję ciekawej książki pod tytułem "Chełmżyńska krew" i zarazem spotkanie z jej autorem, Maciejem Bukowskim, zatytułowane "Ze snu wyrwało mnie jedno słowo". "Chełmżyńska krew", którą będzie można nabyć przy okazji spotkania, stanowi powieść kryminalno-sensacyjną, napisaną na fundamencie wartości chrześcijańskich i poruszającą między innymi problem współczesnej imigracji. Pod koniec spotkania z Autorem nastąpi dyskusja, do której zachęcam i również serdecznie zapraszam.
 7. W sobotę, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele „Godzina Łaski” od godziny 12.00 do 13.00.
 8. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. W ostatnim czasie zamontowane zostały w zakrystii nowe, obszerne szafy na szaty liturgiczne. Na parterze Domu Parafialnego wymienione zostały grzejniki oraz wyremontowane zostało biuro parafialne. W przyszłym roku czeka nas duża i kosztowna inwestycja związana z remontem pokrycia hełmu wieży naszego kościoła. Sprawa jest dość pilna, ponieważ blacha pokrywająca dach wieży została w kilku miejscach uszkodzona na skutek nawałnic. Obecnie, wieża jest tymczasowo zabezpieczona, natomiast musimy podjąć pilne kroki w celu wymiany uszkodzonych elementów i uzupełnienia brakujących. Szacunkowy koszt prac to ok. 360 tys. zł. Staramy się o uzyskanie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego – będziemy jednak potrzebować tzw. wkładu własnego, który może wynieść nawet połowę tej kwoty. Już dzisiaj informuję, że ofiary z tegorocznej kolędy będą przeznaczone właśnie na ten cel.
 9. Diecezjalny duszpasterz młodzieży zaprasza na rekolekcje, które odbywać się będą w każdy poniedziałek Adwentu o godz. 19.30 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji przy ul. Grodzkiej 18. Szczegóły na plakacie.
 10. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika Katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Bernardeta Nowak

† Krystyna Kostkowska

† Mieczysław Linke

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2018.11.26 15:03, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka