Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

I Niedziela Adwentu

1. Z rozpoczęciem Adwentu pragnę się z Parafianami podzielić radosną wiadomością, iż udało nam się zakończyć pierwszy etap restauracji naszych organów. Wykonana została mianowicie pierwsza ćwierć planowanych prac remontowych.

2. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 po łacinie w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 - w formie zwyczajnej.

3. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących. Zachęcam do ofiarności.

4. Dzisiaj członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zbierają datki do puszek na cele statutowe organizacji w naszej diecezji.

5. Również dzisiaj po każdej Mszy św. w domu katechetycznym w pokoju nr 3 są zbierane składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

6. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Mszę św. oraz adwentowe spotkanie formacyjne w poniedziałek 3 grudnia na godz. 18.00 do kaplicy Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17.

7. Powstaje w naszej parafii Koło Przyjaciół Radia Maryja. Zainteresowanych proszę o pozostawienie danych kontaktowych w zakrystii lub w biurze parafialnym.

8. Ksiądz Biskup zaprasza dzieci na uroczystą Mszę św. do katedry w czwartek, we wspomnienie św. Mikołaja, na godzinę 16.30. Zostaną z tej okazji poświęcone przyniesione przez dzieci figurki Dzieciątka Jezus do żłóbka.

9. W tym tygodniu spowiedź dla dzieci i młodzieży przed I piątkiem miesiąca: w czwartek od 17.00, a w piątek od 16.00.

10. W I piątek miesiąca po Mszy św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce (o godz. 19.15) zapraszam na połączone z promocją publikacji spotkanie z Pawłem Milcarkiem. Więcej o prelegencie na ulotkach oraz w internecie, np. w Wikipedii.

11. Księża udadzą się w sobotę do chorych z Komunią św. Z tego powodu nie będzie czynne biuro księdza. Dodatkowych chorych odwiedzimy przed świętami w sobotę 22 grudnia. Można ich zgłaszać w biurze parafialnym.

12. Koncert orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej odbędzie się w sobotę 8 grudnia o godz. 17.00 w ramach projektu „Dziedzictwo kulturowe województwa kujawsko-pomorskiego”.

13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

14. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Edmund Konopka

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2012.11.30 12:06, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka