Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

I Niedziela Adwentu A

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania narodzin Zbawiciela. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 po łacinie w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 - w formie zwyczajnej.

2. Przypominam, że w każdego dnia o godz. 18.00 odbywa się nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. W każdy piątek wystawienie trwa od godz. 15.00 i wtedy jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja kończy się procesją przed Mszą św. o 18.30. Zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

3. W zakrystii i biurze parafialnym można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Małe świece w cenie 5 zł, duże – 15 zł. Opłatki można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

4. Od dzisiaj do świąt wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących. Zachęcam do ofiarności.

5. Również dzisiaj po każdej Mszy św. w domu katechetycznym w pokoju nr 3 są zbierane składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

6. W sobotę 7 grudnia w parafii Świętych Polskich Braci Męczenników na Wyżynach odbędą się obchody 22. rocznicy powstania Radia Maryja. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem naszego Biskupa Ordynariusza o godz. 18.00 będzie poprzedzona koncertem o godz. 17.00.

7. Do 7 grudnia trwa nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

8. Do nabycia u ministrantów i w zakrystii są jeszcze kalendarze ścienne naszej diecezji na przyszły rok w cenie 6 zł.

9. W tym tygodniu spowiedź dla dzieci i młodzieży przed I piątkiem miesiąca: w czwartek od 17.00, a w piątek od 16.00.

10. W najbliższy piątek - jak zwykle -  Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce o godz. 19:15.  Z kolei w piątek 13 grudnia również o godz. 19.15  - Msza św. po łacinie bez kazania, po której już teraz zapraszam na ciekawe spotkanie z wybitnym acz niepoprawnym politycznie reżyserem , Grzegorzem Braunem.

11. Księża udadzą się w sobotę do chorych z Komunią św. Dodatkowych chorych odwiedzimy przed świętami w sobotę 21 grudnia. Można ich zgłaszać w biurze parafialnym.

12. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Zbierane ofiary będą przeznaczone na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.

13. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: O pożegnaniu matki ks. Jerzego Popiełuszki; O modlitwie przed wystawionymi po raz pierwszy relikwiami św. Piotra; O łamaniu klauzuli sumienia wobec lekarzy; O niemieckim filmie, który zniesławia i poniża Polaków; dla rodziców: Czy źle być rodzicem autorytatywnym?

14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

15. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Cecylia Graczykowska

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.11.30 12:29, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka