Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

I Niedziela Adwentu B

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W imię Boże rozpoczynamy nowy Rok liturgiczny I Niedzielą Adwentu.
 2. Roraty w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1830, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 730. Na wieczorne Roraty dzieci przynoszą lampiony i własnoręcznie wykonane serca z wypisanymi dobrymi uczynkami.
 3. Spowiedź dla dzieci w czwartek przed I piątkiem miesiąca od godz. 1630.
 4. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. do wieczornej. Spowiedź od godz. 1600.
  Pierwszopiątkowa Msza św. o godz. 1930 – ze Szkołą Modlitwy – w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce.
 5. Wyjątkowo w piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego dla młodzieży ponadgimnazjalnej.
 6. W I sobotę miesiąca o godz. 900 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. O godz. 900 udamy się z Komunią św. do chorych. W sobotę biuro księdza będzie czynne od godz. 1100. Dodatkowych chorych odwiedzimy w sobotę 17 grudnia od godz. 830.
 7. W sobotę 3 grudnia Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej i Mszy św. polowej w 72 rocznicę egzekucji 51 bezimiennych Patriotów Bydgoskich. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 830 przy Szańcu pod kościołem Świętych Polskich Braci Męczenników, a zakończy Mszą św. pod Pomnikiem w intencji rozstrzelanych Bydgoszczan.
 8. Spotkanie członkiń i członków Żywego Różańca w najbliższą niedzielę po porannej Mszy św.
 9. Jak każdego roku można nabyć świece „Caritas” w zakrystii i Biurze Parafialnym. Świece w cenie: mała 5 zł, a duża w cenie 15 zł. Opłatki wigilijne i świece można nabywać w godzinach urzędowania Biura Parafialnego.
 10. Uwaga! W tym roku po wieczerzy wigilijnej można w naszym kościele uczestniczyć w jednej z aż trzech Mszy św. do wyboru: o godz. 2000, o 2200 (po łacinie) i o północy.
 11. Dary przedświąteczne dla bliźnich będących w potrzebie – w postaci żywności trwałej – będzie można składać do kosza wystawionego przed ołtarzem św. Antoniego od 4 do 11 grudnia.
 12. Odtąd – zainteresowanych bezpośrednim kontaktem i rozmową z proboszczem parafii – Ksiądz Prałat będzie przyjmował w swoim gabinecie w domu katechetycznym: w soboty od godz. 1100-1200.
 13. Ponawiamy apel o udostępnianie starych zdjęć z naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać wszystkim, którzy już to uczynili.
 14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie:
  † Urszula Kaczmarek
  † Klara Pokora
  † Kazimierz Szargan
  † Waldemar Rytel
  † Mieczysław Ćwikliński
  Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodane: 2011.11.19 16:36, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka