Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

I Niedziela Adwentu

 1. W najbliższą środę, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców.
 2. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (w klasycznym rycie rzymskim) oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.
 3. We wtorek o godz. 19.15 zostanie odprawione nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a w czwartek o tej samej porze  nabożeństwo do św. Gemmy. Po nabożeństwie do św. Michała Archanioła odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia "Dwie Korony", a po nabożeństwie do św. Gemmy - spotkanie duszpasterstwa samotnych, porzuconych małżonków.
 4. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 - 18.00. Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. (w Domu Parafialnym) odbędzie się spotkanie z redaktorem Piotrem Goćkiem, zatytułowane "Pozamiatane". Nasz prelegent jest współtwórcą tygodnika „Do Rzeczy” oraz Telewizji Republika. Szczegóły na ulotkach.
 5. W sobotę o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Od godz. 8.30 odwiedzimy również chorych z Komunią św. Zachęcamy, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła. Tego dnia biuro księdza będzie nieczynne.
 6. W przyszłą niedzielę (6 grudnia) po każdej Mszy św. wolontariusze będą rozprowadzać książeczki przybliżające postać i kult św. Gemmy, której relikwie obecne są w naszej świątyni. Pozycję tę, pięknie wydaną, zawierającą wiele kolorowych zdjęć, również naszego Bydgoskiego Sacre-Coeur (jedynego ośrodku kultu św. Gemmy w Bydgoszczy)  nabyć będzie można w promocyjnej cenie PLN 2.-
 7. W zakrystii i u ministrantów można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Małe świece w cenie 5 zł, duże – 15zł.
 8. Rodziny, które mogą przyjąć pielgrzymów w ramach Światowych Dni Młodzieży proszone są o zgłoszenie i wypełnienie deklaracji.
 9. Parafia pw. Św. Mateusza w Bydgoszczy zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne o tematyce małżeńskiej w dniach 29.11 do 2.12.2015. Szczegóły na plakacie.
 10. Diecezjalny Duszpasterz Rodzin zaprasza na spotkania z panią dr hab. Urszulą Dudziak z KUL w dniach 4.12 do 6.12.2015, która wygłosi prelekcje tematyczne dla katechetów, doradców życia rodzinnego, wszystkich małżonków i rodziców.
 11. Duszpasterz Służby Zdrowia i Chorych zaprasza wszystkich na Mszę Św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne o zdrowie fizyczne i duchowe do kaplicy Szpitala im. dr. Jana Biziela w niedzielę 6 grudnia 2015 o godz. 10.00. Po nabożeństwie możliwość uczczenia relikwii św. Jana Pawła II.
 12. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Chorych wraz z Duszpasterstwami Niewidomych i Słabowidzących oraz Rodzin zapraszają na Rekolekcje Adwentowe na temat „Duch leczący ciało”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy w dnia 7.12 do 9.12.2015 podczas Mszy Św. o godz. 8.30 i 18.230.
 13. Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej, z której przedruki wyłożone są na stolikach, jak również do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze szczególnie gorąco polecam artykuły pt.: „Niepłodność można odwrócić” – naprotechnologia szansą dla bezpłodnej pary oraz „Grzech po pradziadku”.
 14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 15. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

   † Jerzy Siedlecki

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

ksiądz Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.11.28 11:46, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka