Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

I Niedziela Adwentu B

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 po łacinie w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 - w formie zwyczajnej.
 2. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła we wtorek 2 grudnia o godz. 19.15. 
 3. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 - 18.00. Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie z Janem Łopuszańskim na temat „Współczesna polityka w oczach Polaka-katolika”. W ramach spotkania odbędzie promocja najnowszej książki Jana Łopuszańskiego „O Polskę zgodną z wolą Bożą”. Szczegóły na rozdawanych ulotkach.
 4. W sobotę o godz. 8.00 różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 8.30 odwiedzać będziemy chorych z Komunią świętą. Zachęcam, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła. Tego dnia biuro księdza będzie nieczynne. Dodatkowych chorych odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. w sobotę 20 grudnia od godz. 8.30. 
 5. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza chętnych do uczestnictwa w drodze krzyżowej i Mszy św. polowej w dniu 6 (szóstym) grudnia 2014 r., w 75. rocznicę mordu na 51 Patriotach Bydgoskich w Lesie Kujawskim. Droga krzyżowa rozpocznie się o godzinie 8:30 przy Szańcu pod kościołem Świętych Polskich Braci Męczenników. Przejdzie następnie ulicami miasta i czarnym szlakiem turystycznym do Pomnika, przy którym zostanie odprawiona Msza św. w intencji rozstrzelanych bydgoszczan.
 6. W sobotę 6 grudnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja biskupa - współpatrona naszej katedry. Z tej racji Ksiądz Biskup  pragnie spotkać się w Katedrze z dziećmi naszego miasta na uroczystej Eucharystii o godz. 12.00 i poświęcić przyniesione przez dzieci figurki Dzieciątka Jezus do żłóbka. Po Mszy św. dzieci z Zespołu Szkół Katolickich opowiedzą w przygotowanym przedstawieniu o św. Mikołaju. Dla dzieci przewidziana jest także niespodzianka.
 7. W  niedzielę, 7 grudnia, po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się spotkanie z Żywym Różańcem.
 8. W niedzielę, 7 grudnia, przypada 23 rocznica powstania Radia Maryja. Tego dnia uroczystości odbędą się w Bazylice św. Wincentego a Paulo, o godzinie 17.00 odbędzie się koncert, a o 18.00 Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Tyrawy.
 9. W niedzielę 7 grudnia diecezjalny duszpasterz chorych serdecznie zaprasza na Mszę św. o godz. 10.00 do kaplicy Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dra Jana Biziela, a po niej na nabożeństwo błagalno–uzdrawiające. W czasie nabożeństwa - po rozważaniu - błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem oraz relikwiami św. ojca Piusa.
 10. W zakrystii i biurze parafialnym można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Małe świece w cenie 5 zł, duże – 15 zł. Opłatki można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 11. Od dziś do ostatniej niedzieli Adwentu wystawiony będzie kosz na trwałą żywność dla potrzebujących. Zachęcam do ofiarności.
 12. Spotkanie z młodzieżą klas III przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
 13. Intencje na cały przyszły rok można zamawiać i rezerwować w biurze parafialnym.
 14. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze ścienne i kieszonkowe naszej diecezji.
 15. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego, w tym tygodniu kalendarz na rok 2015 w prezencie. W najnowszym numerze m.in.: artykuł pt.: „Ten świat rozpadnie się bez Chrystusa”.
 16. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 17. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

           † Walerian Kortylewski

           † Stefania Alfut

           † Aniela Balcerak

           † Ewa Semrau

            Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.11.28 18:46, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka