Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

XI Niedziela Zwykła

  1. Przypominam, że do końca sierpnia ostatnia Msza św. niedzielna jest sprawowana o godz. 20.00. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 19.30.
  2. Jutro, 19 czerwca, przypada pierwsza rocznica śmierci ks. kanonika Bogdana Jaskólskiego. Pamiętajmy o zmarłym kapłanie, wieloletnim proboszczu Parafii w naszych modlitwach. Msze św. w intencji Księdza Kanonika odprawione będą o godzinie 7.30 oraz 18.30.
  3. W najbliższy piątek nasza parafia obchodzi uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz wizytację kanoniczną. Rano, o godzinie 8.15, zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Kolejna Msza św. o godz. 11.00, po której nastąpi czerwcowe nabożeństwo z procesją. Natomiast po południu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, a jedyną Mszą św. będzie uroczysta suma odpustowa, którą o godz. 18.00 odprawi Jego Ekscelencja ks. bp Jan Tyrawa. Będzie to zarazem Msza św. wizytacyjna, w czasie której Ksiądz Biskup udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Proszę wszystkich parafian o czynny udział w naszym święcie. Przypominam, że tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek i środę o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę kazania na wszystkich Mszach św. głosić będzie ks. Andrzej Mihułka, proboszcz parafii w Chodorowie na Ukrainie. Ks. Andrzej będzie także kwestować na potrzeby swojej wspólnoty parafialnej.
  6. Towarzystwo Przyjaciół KUL zaprasza na trzydniową, autokarową pielgrzymkę do Częstochowy w dniach od 30 czerwca do 2 lipca br. z okazji trzechsetlecia koronacji obrazu M.B. Częstochowskiej. Szczegóły na tablicy pod chórem. Zapisy w biurze parafialnym.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej na stolikach, szczególnie artykułów księży profesorów Tadeusza Guza i Czesława Bartnika.
  8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

                                                                                                                   ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.06.17 13:45, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka