Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

2 czerwca A.D. 2017

  1. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  2. Rozpoczął się czerwiec. Przypominam, że do końca sierpnia ostatnia Msza św. niedzielna jest sprawowana o godz. 20.00. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o 19.30.
  3. W poniedziałek ks. Maciej Walter wraz z księżmi z roku będzie obchodził rocznicę święceń kapłańskich. Uroczysta Msza św. rocznicowa w naszym kościele zostanie odprawiona o godz. 18.30.
  4. We wtorek zapraszam na nabożeństwo do Św. Michała Archanioła na godz. 19.15. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie stowarzyszenia „Dwie Korony”.
  5. Spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 18.00.
  6. Także w środę odbędzie się próba dla dziewczynek pragnących sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała. Zbiórka przy zakrystii o godz. 17.30.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. W tym dniu kończy się czas Komunii Świętej Wielkanocnej.
  8. Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Szczegóły na plakacie.  
  9. Zaproszenie Księdza Biskupa na VI Marsz dla Życia i Rodziny:

Drodzy Diecezjanie!

W Niedzielę 11 czerwca przejdzie ulicami naszego miasta „VI MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY”, który zakończy się piknikiem rodzinnym przy Bazylice Św. Wincentego a Paulo. Nasze świętowanie rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej w Bydgoskiej Katedrze u stóp Matki Bożej Pięknej Miłości o godz. 12.30, której główną intencją będzie modlitwa w obronie życia i wartości rodzinnych. Podobnie jak w ubiegłym roku podczas Eucharystii, będzie można podjąć piękne dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.

Od sześciu lat to wydarzenie stanowi także dla mieszkańców Bydgoszczy i wielu naszych diecezjan niezwykły czas dawania świadectwa i potwierdzania swojego przywiązania do wartości związanych z obroną życia i zarazem fundamentalnych zasad, na których powinna być budowana polska rodzina. W tym roku hasło marszu brzmi: „Czas na rodzinę”.  W naszej zabieganej codzienności, w tym ciągłym braku czasu, którego - często bardzo boleśnie - doświadczają nasze rodziny, trzeba nam wciąż przypominać, że oprócz środków materialnych, tak czy inaczej rozumianego sukcesu, nasze rodziny potrzebują czasu dla siebie, dialogu. Krocząc wspólnie ulicami Bydgoszczy właśnie o tym chcemy przypomnieć.

 

Drodzy Siostry i Bracia!

Niech uczestnictwo w kolejnym „Marszu dla Życia i Rodziny” będzie wyrazem naszego przywiązania do podstawowych wartości, jakimi są rodzina, małżeństwo będące związkiem kobiety i mężczyzny, rodzicielstwo, ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Niech będzie duchowym wzmocnieniem naszej wspólnoty, niech łączy nas w braterskiej miłości i wzajemnym wspieraniu siebie, wspieraniu naszych rodzin.

Już dziś oddaję Was wszystkich pod opiekę naszej Matki - Matki Pięknej Miłości, która w wyjątkowy, pełen macierzyńskiej troski, sposób otacza nas swoją opieką i uczy pięknie kochać.

Z serca Wam wszystkim błogosławię

Bp Jan Tyrawa

Biskup Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej

 

 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 11. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

†Wiktoria Łasa

†Anna Kuber

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.06.02 21:46, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka